![](../imagini/site/m1.jpg)
Obiective turistice Maramures
![](../imagini/site/m2.jpg)
Obiective turistice judetul Maramures
Obiective turistice judetul Maramures:Munti:
-Masivul Pietrosu (Muntii Rodnei) cu o altitudine de 2.303 m, la 10 km de Borsa, reprezinta cea mai mare rezervatie din nordul tarii, cu numeroase forme si lacuri glaciare care atrag turistii. A fost declarata rezervatie a biosferei, sub patrimoniul UNESCO;
-Muntii Gutai (1.443 m) ofera un peisaj spectaculos, care indeamna calatorul sa-i descopere frumusetile, mai ales “Creasta Cocosului”, un bloc de andezit care se inalta sp citeste...